Co warto wiedzieć o zagęszczaniu włosów?

zagęszczanie włosów
Autor artykułu SimpleUser · 22-03-22

Każdy z nas pragnie mieć gęste, zadbane włosy. Niestety niejednokrotnie stres, zła dieta, przebyte choroby czy skłonności genetycznie powodują, że nasze włosy przerzedzają się. Zagęszczenie włosów jest więc tematem bardzo aktualnym, który pomaga walczyć wielu osobom z uciążliwymi defektem wizualnym. Co robić, by skutecznie zagęścić swoje włosy? Jak sprawić, by odzyskały one doskonałą kondycję? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Jak zagęścić włosy naturalne? Domowe sposoby

Zagęszczenie włosów możemy wykonywać także naturalnie, domowymi sposobami. Rewelacyjną metodą jest stosowanie masek oraz płukanek przepełnionych dobroczynnym działaniem ziół, witamin i minerałów. By zagęścić nasze włosy, warto skorzystać ze skrzypu polnego, rumianku, pokrzywy, łopianu czy czarnej rzepy. Regularne stosowanie masek czy płukanek przynosi rewelacyjnie efekty. Co więcej, do naturalnych sposobów na zagęszczenie włosów należy także wewnętrzna suplementacja. Przyjmowanie takich witamin jak cynk, selen, witamina A oraz innych makro i mikroelementów także pomoże w walce z przerzedzeniami. 

Na czym polega zabieg zagęszczania włosów?

Zagęszczenie włosów to temat niezwykle popularny. W związku z tym możemy poddać się profesjonalnym zabiegom zagęszczającym. Istnieje kilka dostępnych metod. Wyróżnić możemy zagęszczanie przy pomocy klipsów, ultradźwiękami bądź na zimno poprzez tzw. microringi. Doczepy z klipsami są najprostszą i najtańszą metodą. Przy pomocy małych spinek doczepia się włosy do naturalnych kosmyków. Zagęszczenie włosów ultradźwiękami jest metodą bardziej nowoczesną. Fryzura zagęszczana jest naturalnymi włosami, które nie niszczą struktury naszego włosa. Co więcej, jest to metoda nieinwazyjna, przez co może być stosowana często, w długiej perspektywie czasu. Microringi to z kolei metoda zagęszczania włosów na zimno. Użyte do zagęszczenia narzędzia są niewidoczne po zakończeniu zabiegu. Ta metoda także nie niszczy naszego naturalnego włosa. 

Zagęszczenie włosów odmieni Twoje życie i doda Ci pewności siebie. Przekonaj się o tym sama.