Pielęgnacja przedłużonych włosów – krok po kroku

sposoby pielęgnacji przedłużonych włosów
Autor artykułu SimpleUser · 05-02-22

Nie da się ukryć, że zabieg przedłużania włosów jest obecnie jednym z najpopularniejszych nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. Sztuczne lub naturalne kosmyki pomagają bowiem paniom całkowicie odmienić swój dotychczasowy wygląd i po prostu cieszyć się nową i gęstą fryzurą. Jednocześnie warto w tym momencie pokreślić, że o przedłużone włosy trzeba odpowiednio zadbać. Jak więc powinna przebiegać pielęgnacja przedłużonych włosów?

Jak uniknąć puszenia się przedłużonych włosów?

Przedłużone włosy tak naprawdę bardzo rzadko wykazują tendencję do jakiegokolwiek puszenia się. Niemniej jednak jeśli zaczną się nieestetycznie puszyć, wówczas koniecznie jest stosowanie kosmetyków wygładzających, a także stosowania spray'ów termoochronnych w momencie stylizacji przedłużonych kosmyków.

Jak prawidłowo czesać przedłużone włosy?

Pielęgnacja przedłużonych włosów to także ich odpowiednie czesanie. Choć każdej kobiecie wydaje się to banalnie proste, to jednak najczęściej popełniamy drastyczne błędy. Pamiętajmy więc- że nie tylko sztuczne, ale także i nasze włosy - powinny być czesane szczotką trzymaną w pozycji pionowej. Inaczej doprowadzimy do osłabienia i zniszczenia kosmyków.

Jak chronić przedłużone włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi?

Przedłużone włosy powinny być chronione w ten sam sposób, co włosy naturalnie. Należy więc wykorzystywać kosmetyki termoochronne, a także wszelakie mgiełki nawilżające. Nie można bowiem dopuścić do sytuacji, w której włosy przedłużone będą jednocześnie mocno przesuszone. Wówczas będą one również zniszczone i zaczną się łamać oraz puszyć, a to zwykle nie jest pożądanym efektem.

Jakie wybrać kosmetyki do pielęgnacji przedłużonych włosów?

Najlepiej przydadzą się tutaj kosmetyki neutralne delikatnie myjące, lub także wszystkie kosmetyki o działaniu nawilżającym. Nie ma potrzeby na przedłużone włosy stosować ciężkich masek i innych specyfików z silikonem w składzie - oczywiście jeśli posiadamy włosy syntetyczne. W przypadku naturalnych warto pielęgnować je jak własne kosmyki.