Laminowanie włosów – czy warto?

laminowanie włosów
Autor artykułu SimpleUser · 30-03-22

Szukasz sposobu, aby ograniczyć puszczenie się włosów? A może twoje włosy są zniszczone  przez rozjaśnianie. Laminacja włosów to zabieg, który przeciwdziała tym problem i ratuje nawet najbardziej zniszczone włosy.

Na czym polega laminowanie włosów?

Laminowanie włosów jest to zabieg pielęgnacyjny, który przy użyciu odpowiednich produktów domyka łuski włosa. Fryzjerzy wykorzystują w tym celu kuracje laminujące, które zawierają białka fibrylarne, wnikające wgłąb struktury włosa. Może być stosowany do pielęgnacji włosów kręconych i prostych.

Jak dbać o laminowane włosy?

O laminowane włosy należy dbać, uwzględniając równowagę PEH. Na początku po zabiegu warto ograniczyć stosowanie odżywek proteinowych, aby nie doszło do przeproteinowania włosów. Odżywek emolientowych i humektantowych należy używać według własnych potrzeb. Z czasem trzeba ponownie włączyć do pielęgnacji proteiny, gdyż wypłukują się w trakcie mycia. Warto również pamiętać, aby co kilka myć zastosować mocny szampon w celu usunięcia nadbudowanych produktów i zanieczyszczeń na długości włosa.

Jakie są zalety i wady laminowania włosów?

Po laminacji włosy są miękkie i wyraźnie wzmocnione, a ze względu na domknięcie łusek, ogranicza się utratę nawilżenia z wnętrza włosa. Dodatkowo nie puszą się i są lśniące, a w przypadku kręconych włosów dochodzi do wzmocnienia skrętu. Jest to zabiegu, który połączony z odpowiednią pielęgnacją, długotrwale poprawia stan włosów. Do wad zabiegu z pewnością należy jego cena, gdyż mieści się ona w przedziale od 300 do 700 złotych.