Kilka porad o tym jak idealnie wyprostować włosy

jak idealnie wyprostować włosy
Autor artykułu SimpleUser · 31-05-22

Idealnie proste włosy to marzenie niejednej kobiety. Nie ma co się dziwić, bo proste włosy są modne od lat. Sprawiają wrażenie zadbanych, a dla posiadaczek niesfornych włosów wyprostowanie ich jest najefektywniejszą metodą wygładzenia i zdyscyplinowania. A więc jak idealnie wyprostować włosy? Po pierwsze, należy wybrać prostownicę.

Jaką wybrać prostownicę? Rodzaje prostownic

Na rynku jest duży wybór rodzajów prostownic. Najpopularniejsze dzielą się na rodzaj płytki, jakie posiada konkretny model. Są to:

  • prostownice ceramiczne,
  • prostownice teflonowe,
  • prostownice keratynowe,
  • prostownice z jonizacją,
  • prostownice tytanowe,
  • prostownice diamentowe,
  • prostownice lustrzane.

Przy wyborze warto wziąć pod uwagę długość włosów, a także ich strukturę oraz to czy są podatne na stylizację. Warto też zwrócić uwagę na to, w jakim stopniu mogą być szkodliwe dla włosów.

Jak używać prostownicy?

Prostownicy należy używać w sposób rozważny, tak, żeby nie uszkodzić włosów. Przede wszystkim należy pamiętać, żeby nie prostować mokrych włosów. Muszą być one suche. Warto też zabezpieczyć włosy sprayem chroniącym przed wpływem wysokich temperatur. 

Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

Nie da się wyprostować włosów bez prostownicy. Można je jedynie wygładzić. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiedniej pielęgnacji. Należy nakładać maski na włosy po umyciu, a także zabezpieczać końcówki olejkami przeznaczonymi do włosów. Warto również stosować odpowiednie szampony z dodatkami pielęgnującymi. Wszystko to może sprawić, że włosy będą odżywione, a tym samym wygładzone. Dzięki temu nie będą się puszyć i elektryzować.

Wygładzenie włosów jest możliwe bez prostownicy, a w niektórych przypadkach można zauważyć nawet lekki efekt wyprostowania. Jednak, aby były idealnie proste, trzeba je wyprostować. Przy czym warto pamiętać o właściwej pielęgnacji i ochronie włosów przed wysoką temperaturą.