Przedłużanie włosów - gatunki włosów, które są używane w zabiegu

Gatunki włosów

Przedłużanie włosów to najpopularniejszy zabieg fryzjerski z którego z przyjemnością korzystają panie. Tak naprawdę jednak nie tylko samo zaaplikowanie przedłużek jest tutaj najważniejsze, a samo dobranie włosów. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o kolor, ale także o ich rodzaj. Gatunki włosów są bowiem mocno zróżnicowane i cechują się odpowiednimi parametrami. Tak więc gatunki włosów, które są używane w zabiegu - co warto o nich wiedzieć?

Włosy europejskie/rosyjskie

Włosy europejskie/ rosyjskie znane są ze swojej wysokiej porowatości i jasnych kolorów. Są to jednak włosy najchętniej wykorzystywane przez kobiety w naszym kraju, a to dlatego, że idealnie pasują one do charakterystycznej słowiańskiej urody. Włosy europejskie są zazwyczaj cienkie, ale mocno wytrzymałe i odporne.

Włosy indyjskie

Włosy indyjskie to włosy grube, o ciężkim splocie strukturalnym. Włosy te zwykle są dostępne w kolorze czarnym i niestety, nie są one idealnym wyborem w przypadku słowiańskiej urody. Niemniej jednak włosy indyjskie oferują wyjątkowo dobrą jakość, a także odporność na wszelakie zabiegi stylizacyjne.

Włosy słowiańskie racoon

Włosy słowiańskie racoon to włosy, które tak naprawdę trudno będzie odróżnić od naturalnych kosmyków, jeśli tylko zostaną one odpowiednio dobrane. Takie włosy są lekkie i oferują wyjątkowo dobrą jakość.

Włosy słowiańskie dziewicze

To delikatne i jednocześnie jasne włosy słowiańskie, które również idealnie wpasują się do typu urody jaki mają Polski. Włosy te są cienkie, jednak wyjątkowo odporne.